Kulturní akce

Image result for levandulový festival 2021
Prodej, rezervace a storno vstupenek – smsticket - online ...

Nejjednodušší cesta ke vstupenkám. Jednoduchý a přehledný on-line nákup. Výběr akcí z celé ČR.

https://smsticket.cz?a_box=d9egy58c

Pozvánky za kulturou 2021

Levandulový festival 2021

Nejvoňavější festival na celé Moravě

Každý rok ve sváteční dny, 5. a 6. července se Bezděkov stává tahákem zájmu pro všechny, kteří mají rádi levanduli, farmářské a lokální produkty, k tomu dobrou muziku a zábavu. 

„Akcí jsme chtěli poděkovat našim fanouškům za jejich nadšení a přízeň. Festival měl hlavně představit malé začínající zemědělské podnikání jako možnou seberealizace pro každého, kdo má zájem a nadšení.“ říká o projektu hospodář Lukáš.

Levanduli si zde můžete užít všemi smysly. Po celou dobu festivalu tak můžete ochutnávat originální občerstvení v podobě levandulové limonády, kávy, levandulové zmrzliny, levandulového piva, klobásy s levandulí, taktéž sýrů, dezertů a dalších specialit. 
Pro netradiční nákupy jsou návštěvníkům k dispozici stánky s výhradně lokálními a tématickými prodejci.

Na hlavním pódiu po oba dny probíhá bohatý program. Když vybíráme účinkující, snažíme se, aby byly spokojeny všechny věkové skupiny návštěvníků. 
Každý rok předvádí své umění i s ochutnávkou TV šéfkuchař Jan Rimpler a ukazuje nám jak vařit s levandulí. 
 
Nesmějí chybět také komentované besedy o pěstování a využití bylin, bio produkci a tématu ekologického zemědělství. 
Na statku probíhají komentované prohlídky levandulových polí a statku, focení v levandulových záhonech profesionálním fotografem a nebo oblíbená soutěž o nejlepší bábovku od návštěvníků festivalu. 
Pro ty nejmenší je připraven vždy bohatý dětský program, ale mohou obdivovat a vyzkoušet i kouzlo řemeslníků, např. kováře, tkadleny či krajkářky, pro milovníky zvířátek je připravena jízda na koních a ponících. 

Předprodej vstupenek ZDE.

Kalendář akcí


11. 06. – 12. 06. 2021MORAVIA SPORT EXPO 2021Objevte radost z pohybxu díky Moravia Sport Expo a Veletrhu sportovních klubů více DETAIL AKCE 

LETNÍ FLORA OLOMOUC 2021

19. 08. – 22. 08. 2021LETNÍ FLORA OLOMOUC 2021Záplava nádherných květů právě vrcholícího léta i bohatý a atraktivní doprovodný program. více DETAIL AKCE 


21. 10. – 24. 10. 2021PODZIMNÍ FLORA OLOMOUC 2021Podzim, jeho barevnost a plodiny jsou oslavou práce, hojnosti a sklizně toho, co jsme na jaře zaseli. více DETAIL AKCE 

Bezděkovský levandulový festival 2021

Bezdekovský levandulový festival

Kdy5. červenec 2021 13:00 – 6. červenec 2021 18:00FestivalyDva dny plné levandule, zábavy, farmářských trhů, dobrého jídla a pití..

Bezděkovský levandulový festival 2021

5. července od 13:00 – 6.7.
Levandulový statek Bezděkov, Úsov
VSTUPENKA DO MOBILU
Cena180 Kčbez dalších poplatků

smsticket - Home | Facebook

Nejjednodušší cesta ke vstupenkám. Jednoduchý a přehledný on-line nákup. Výběr akcí z celé ČR vstupenky prodej

https://smsticket.cz?a_box=d9egy58c

O akci

Image result for levandulový festival 2021

Chcete přivítat léto plné vůní, krásných melodií, specifického občerstvení, prodejních stánků lokálních výrobců a farmářů, dětské zábavy, ekologického hospodaření, nových poznání, bezkonkurenční pohody a to vše uprostřed rozkvetlého areálu levandulové farmy a ve volné přírodě ?

Přijeďte na BEZDĚKOVSKÝ LEVANDULOVÝ FESTIVAL

Nejvoňavější festival na celé Moravě“

5. a 6.července 2021

Již 5. ročník tohoto ojedinělého festivalu připravujeme opět s rozšířeným programem nejen na dvou hudebních podiích, ale také na Dětské scéně.

„Jsme připraveni uspokojit již tradičně veliký zájem návštěvníků o komentované prohlídky levandulového pole, sušárny, výrobny a zpracování levandulí“. „A  v našem obchůdku si můžete zakoupit již hotové, třeba kosmetické, výrobky a bytové doplňky z levandulové produkce. Nově také nabízíme možnost relaxační procházky „levandulovou stezkou“ kolem našeho areálu“ – doplňuje informaci jednatelka festivalu Veronika Pejšová.

A co bude v celodenním hudebním programu na obou podiích již brzo zveřejní tvůrce scénáře a jeho moderátor Jindřich Solovský.

Image result for levandulový festival 2021

I letos se mohou do programu zapojit také návštěvníci festivalu, když do soutěže „o nejlepší bábovku“ přinesou s receptem i svoje výrobky, z nichž po degustaci odborná porota odmění ty nejlepší cenami.

Image result for levandulový festival 2021

Po oba dny budou mít návštěvníci možnost navštívit prodejní prezentační stánky, jejichž nabídka bude převážně z oblasti „regionálních produktů Hané a Jeseníky“, zdravé výživy, přírodní kosmetiky, specializovaných potravin i nápojů, taktéž sazenice i bytové doplňky aj.

„Veliké uznání“ si zaslouží celý 50ti členný organizační tým“, říká Lukáš Drlík, neboť obstarává nejen mnohatýdenní přípravu areálu, parkoviště, ale hlavně stánky se specializovaným občerstvením pro návštěvníky, kterých na každém dosavadním festivalu bylo přes 8 tisíc. „Věříme, že i letos si všichni odnesou nejen prožitky z programu, ale i kytičku levandulí, nebo vzpomínkové foto, které na požádání vyhotoví naše fotografka“, dodává jednatelka festivalu.

„Největší naší odměnou bude poznání, že 4. levandulový festival, pořádaný pod záštitou hejtmana olomouckého kraje a starosty Úsova, za přispění  mnoha partnerů, obohatí návštěvníky nejen svým programem, ale i poznáním, že každá lidská činnost, uskutečněná tvrdou prací rukou, ale i citem srdce, přináší užitek nám všem. Nedávné umístění Bezděkovské farmy na 4. místě v celostátní soutěži mezi 7.500 farmami ČR, je pro nás uznáním, ale i závazkem“….dodává shodně trojice vedoucích organizátorů s motem festivalu:

„AŤ TO KVETE!, přátelé, těšíme se na setkání s vámi v Bezděkově !“

smsticket - Home | Facebook

Nejjednodušší cesta ke vstupenkám. Jednoduchý a přehledný on-line nákup. Výběr akcí z celé ČR vstupenky prodej

Image result for levandulový festival 2021

https://smsticket.cz?a_box=d9egy58c

Pouť 22. 8. 2021 v Úsově

Image result for pout usov fotky
Image result for pout usov fotky

Kaple sv. Rocha v Úsově

Na úpatí Jeseníků, na kopci u městečka Úsov, stojí za zhlédnutí kaple sv. Rocha, kde se každý rok kolem 22. srpna .2021koná vyhlášená pouť. Interiér kaple dominuje nádherná malba dokumentující založení kaple.Byl jsem zdeAktivitu navštívilo 21 lidí5/5 (13 hodnocení)V městečku Úsov, poblíž Zábřehu na Moravě, stojí kaple sv. Rocha podélného tvaru s půlkruhovým uzávěrem, která má trojúhelníkový vykrajovaný štít s nikami a půlkruhovou sakristii na epištolární straně. Manýristická stavba pochází z roku 1624 a byla vystavěna rodem Lichtejnštejnů. Fasády kaple jsou členěny římsami. Kamenný vstupní portál je zaklenut valenou klenbou a výsečemi se štukovými kazetami. 

Ke kapli sv. Rocha v Úsově se váže zajímavá pověst: roku 1624 strašně zuřil v Úsově mor. Kněžna Anna z Lichtejnštejna si umínila, že postaví na odvrácení moru kostel ke cti sv. Rocha, patrona morového. Vhodné místo jí měla poradit sestra její na hradě Bouzově. Ale když tam Anna jela, na místě kde dnes stojí kaple, klesli koně na kolena a nechtěli dále. Kněžna Anna viděla v tom pokyn boží a postavila zde kapli sv. Rocha. Ve třicetileté válce kaple neunikla švédskému drancování a v josefínských časech byla skladištěm.

Kaple nad Úsovem a je viditelná ze širokého okolí. Každoročně první neděli po svátku sv. Vavřince, 22. srpna,2021 se zde koná tradiční úsovská pouť.

Image result for pout usov fotky

Místo konání

Kaple sv. Rocha

Kaple sv. Rocha
789 73 Úsov
GPS:49,787815 17,016323